Coordonator Comunitate

Expired on: Oct 17, 2024

Impreuna imbunatatim sustenabilitatea si competitivitatea in industria de moda si TCLF!

Despre noi:

Reginnova NE este o asociatie de Inovare, Transfer Tehnologic, Resurse Umane si Sprijin Comunitar care creeaza un mediu structurat pentru inovare si dezvoltare in domeniul textilelor si imbracamintei. Parteneriatele asociatiei cu TCBL si EIT Manufacturing, care are o retea de peste 130 de parteeri, ofera numeroase oportunitati pentru toti membrii si partenerii Reginnova NE. Aceste colaborari ne permit sa exploatam un bazin vast de cunostiinte si resurse, incurajand inovatia si progresul tehnologic.

Responsabilitati:

  • Cercetare, analiza si centralizare informatii si suport in pregatirea de rapoarte si declaratii.
  • Reprezentarea organizației Reginnvoa NE la nivel national si international.
  • Organizare de evenimente, conferinte si workshop-uri, inclusiv pregatire materiale, asigurare spatiu si protocol si sustinere prezentari sau workshopuri.
  • Colectare si filtrare de informatii externe via email si distribuirea acestora catre punctele de contact relevante.
  • Comunicare constanta cu partenerii si colaboratorii Reginnova pentru identificarea de oportunitati de dezvoltare, colaborare si suport comunitate.
  • Suport in activitati de tip PR & Social media precum monitorizare comunicatii si performanta.
  • Oferire de support membrilor si potentialilor membrii Reginnova NE (intrebari, cerere ajutor, oportunitati etc.)
  • Administrate baze de date si fisiere electronice, colectare si centralizare informatii si mentinere documente relevante la zi in mod organizat, inclusiv baza date Hubspot impreuna cu Coordonatorul direct.

Abilitati si experienta Necesara:

  • Minim 1 an de experienta intr-o pozitie similara sau echivalent.
  • Studii superioare de specialitate (Management, Marketing, ComunicareĀ  etc.)
  • Cunostiinte de operare MS Office si GSuite.
  • Nivel limba engleza minim: C1 (vorbit si scris).
  • Abilitati de comunicare si vorbit in public.

Abilitati Optionale:

  • Cunostiinte de baza de marketing inclusiv meta business suite.
  • Abilitate de a lucra cu Hubspot si Canva.